Ārstniecība
Bez medikamentiem
Visu slimību ārstēšanā izmanto ārstēšanu bez zālēm, kura sastāv no:
Izpratnes par slimību – jo vairāk un precīzāka informācija ir cilvēkam, kas slimo ar kādu slimību, jo precīzāk cilvēks atpazīst savas emocijas, kas saistās ar slimību, paasinājuma izpausmes fiziskā līmenī, pārliecību, ka pēc paasinājuma sekos slimības miera periods.
Izpratnes par kustībām – mūsdienu laikmetā, kad lielu daļu laika pavadām sēdus pie viedierīcēm un datoriem vai arī veicam smagu fizisku darbu, būtiski ir zināt sava ķermeņa fiziskās spējas. To var apgūt, veicot ārstniecisko vingrošanu rehabilitologa, fizioterapeita uzraudzībā, nostiprinot muskuļus, cīpslas, saites, locītavas, uzlabojot stāju, elpošanu un asinsriti, kas ļauj apgādāt ar skābekli un barības vielām katru organisma šūnu, tādējādi nostiprinot veselību.
Izpratnes par atpūtu – sabalansēts miega, miera un atpūtas režīms, kas mijas ar fiziskām aktivitātēm, pastaigām svaigā gaisā, sarunām ar domu biedriem, ļauj līdzsvarot emocionālo un fizisko veselību.
Izpratnes par dzīves veida maiņu – smēķēšana, palielināts ķermeņa masas indekss, mazkustīgums, stress, pārmērīga sauļošanās, neveselīgs ēdiens, kas bagāts ar transtaukskābēm, rūpnieciski ražots ēdiens, ļoti sāļš ēdiens, saldinātāji, konservanti, kas pievienoti ēdienam – šie faktori pasliktina reimatisku slimību gaitu un prognozi. Mainot dzīves veidu, iespējams uzlabot emocionālo un fizisko veselību.
Izpratnes par informāciju - aktuālās informācijas par slimību meklēšana no pārbaudītiem medicīnas zinātnes avotiem un iepazīšanās ar tiem, pārrunāšana un dalīšanās ar jautājumiem par jauniegūto informāciju ar savu ģimenes ārstu, reimatologu, citiem speciālistiem.
Iesaistīšanās pacientu biedrībās, kontakti ar cilvēkiem, kuriem ir tāda pati slimība, sarunas ar draugiem un ģimenes locekļiem par slimību, par to, kā viņi var palīdzēt un par dienām, kad palīdzēt ir grūti, par nepieciešamību lūgt palīdzību cilvēkiem, kuri atbalsta, jo saprot un vēlas palīdzēt.